Back to Question Center
0

Google Analytics'i Karelerle Kullan - Semalt Uygulama

1 answers:

Trafiği izleme, her webmasterin eserinin önemli bir parçasıdır. Çoğu durumda, insanlar, güvenilirliği kesin olmayan çeşitli kaynaklardan gelen web sitesi trafiğini yaşayabilir. Bu durumlarda, yönlendirme aldatmaca saldırıları, sitenizin gezinme oturumunun tamamını güvensiz hale getirebilir. Bununla birlikte, bu veya takip eden spam önleme önlemleri izleyicilerinizi tavsiye spaminden uzak tutabilir.

Semalt Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, Google Analytics'i Karelerle Kullanmanın mümkün olduğunu belirtiyor. Statik IP adreslerini izlemenin yanı sıra dönüşümlerinizi izlemek gibi temel izleme görevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Google Analytics Kimliğinizi eklemek de önemlidir.

Karelerle Google Analytics'i Bağlama

Bu özelliği kullanmak için Squarecash'inizi Google Analytics'e bağlamanız gerekir. Google Analytics ile bir hesap açın. Buradan, onu web sitenize bağlayabileceğiniz yönetici paneline gidebilirsiniz. Burada, izleme kimliğinizi ve Google Analytics izleme numarasını alabilirsiniz. Kaydet'i tıklayın.

Google Analytics'te, bazı trafiği hariç tutan bazı filtreleri ziyaretçileri saymak mümkündür. Google Analytics hesabınıza giriş yapın ve yönetici sekmesini tıklayın. Yönetici sekmesinde, uygulayabileceğiniz filtreleri içeren bir menü bulunur. Diğer durumlarda, özel filtre bölümü listesini kullanarak düşünmek de önemlidir. Bu özel filtre, arzunuzun bazı IP adreslerini eklemenize veya hariç tutmanıza izin verebilir. Bu panelde, tanıtılan spamlardan ve tanınmayan diğer kaynaklardan gelen trafiği kaldırabilirsiniz.

Dönüşümlerinizi takip etme

Bu filtre, modern İnternet kullanıcılarının bir kısmıyla karşılaşabilecek bazı yönlendirme spam saldırılarını engellemek için Google Analytics'te uygulanabilir. Dönüşüm izleme, başarılı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kampanyası başlatmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Darodar.com gibi ortak alanlardan gelen bazı tavsiye spamlerinden kurtulabilirsiniz. Her zaman, güvenli bir web sitesinin, güvenliği sağlayabilecek sıkı spam önleme önlemleri gerektirdiğini unutmayın. Müşterilerinizin ve web sitenizin güvenliği, bu tedbirlerin etkinliğine bağlıdır.

Sonuç

İzleme ve filtreleme, Google Analytics'te uygulanması gereken temel görevlerden bazılarıdır. IP adreslerinin filtrelenmesini sağlayarak, coğrafi hedeflemenin daha hassas olmasını sağlarken, hassasiyetini de arttırır. Tek kelimeyle, spamden uzak tutmak için kullandığınız yöntemlerin, web sitenizin web yöneticileri tarafından kullanılan araçlardan bazılarına nasıl tepki vereceği üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bu durumda, çalışma biçimimizden gelen trafiğin kalitesini filtrelemek gerekir. Squarespace, analitik verilerin kalitesinde bu değişiklikleri yapmak için sınırsız bir potansiyel sunmaktadır. Ayrıca, gizli ziyaretçileri içermeyen, şirket çalışanları gibi deneysel ziyaretler gibi trafiği filtrelemek de mümkündür.

November 24, 2017
Google Analytics'i Karelerle Kullan - Semalt Uygulama
Reply