Back to Question Center
0

Semalt Expert Tarafından Google'da Her Ve Daha Fazlası Filtreler ve Analizler

1 answers:

Semalt 'un Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson tarafından sunulan bu rehber, girişiminizde olan biteni izleyebilecek konumda olabilmeniz için başarılı bir Google Analytics gösterge tablosu oluşturmanıza olanak tanır. 10)

Ne demektir?

  • Hızlı başlatma: Google Analytics kontrol panelinizi üç aşamada yapılandırın.
  • Kanalları uygulama: Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu göstermek için bilgilerinizi nasıl kanalize ederiz.
  • Pencere ayakları: Erişilebilir alet ve ekipmanlar

Google Analytics, Google tarafından başlatılan ve sitenize takip edilmek ve gözlemlenecek çok çeşitli ölçümleri ve müşteri uygulamalarını güçlendiren ücretsiz bir soruşturma aşamasındadır. Web sayfanızda tanıtılan ziyaretçiler, sitenizin sayfalarını keşfederken izleyebilir.

Kullanım Davaları

Google Analytics, bir sitede geniş bir uygulama yelpazesine giden yolda kullanılabilir ve Geckoboard'un uzlaşması benzer şekilde muazzam bir şekilde tasarlanabilir. Google Analytics bilgilerini Geckoboard'a manevra yapmak için daha iyi bilinen kullanım durumlarının bir kısmı gereklidir:

  • Alınan web ziyaretçileri sayısını takip ederek vitrin çalışmalarınızın genel iyilik halini belirleme.
  • Siteniz tarafından yaratılan geliri takip edin ve bunun geçmiş dönemle tezat oluşturup oluşturmadığını gözlemleyin.
  • Ölçülerin, örneğin madde paylaşımlarının sayısı, bir alışveriş hasır sepetine dahil edilen öğe sayısı veya sitenizdeki belirli bir yakalamada kullanılan muslukların görüntülenmesi.

Snappy Begin

Geckoboard'da web ziyaretçileri tarafından bilgi edinmek ve doğrudan GeckoBoard'da araştırmak, canlı bir siteye ihtiyaç duyacak ve nihai hedefi akılda tutmak için yerleşim planını değiştirme kapasitesini etkileyecektir.)

Bir şansınız varsa, geçerli bir Google hesabına giriş yapın. İşletmeler için tasarlanmış bir Google Uygulamalarına sahip olduğunuz için, işletmenizin site bilgilerini takip ediyorsunuz, bunu kullanmanız gerekecek.

Gerçek Zamanlı Vs. Standart Gadget'lar

Geckoboard, standart ve sürekli Google Analytics bilgileri ile arayüzler kurar. Gösterimlerinde "Geçerli" araçlara sahip araçlar, Geckoboard'un erişebileceği en yeni bilgileri gösterecek.

Filtreler

Geckoboard'un Google Analytics araçlarının büyük bir bölümünde yer alan faydalı bir unsur, aygıtınızın Google'ın kendi yeteneğine sahip Kanal Programlama arabirimini kullanarak göstereceği bilgileri kanallara bağlama kapasitesidir.

Bir Kanal Beyanı Oluşturma: Parametreler ve Ölçüler

Kanal bildirisi, gadget'a kesin olarak hangi bilgilerin gösterileceğini söyleyen birkaç bileşenden oluşmaktadır.

Bir Filtre İlanı Verme: Yönetici

Yöneticiler, bilgilerinizin nasıl kontrol edilmesi gerektiğini belirlemenizi sağlayacak ölçümlerle çalışırlar. Örneğin, ilgilendiğiniz metrik olarak "şehir" i seçtiyseniz, belirli bir şehirden gelen bilgileri dahil etmeyi, belirli bir şehrin bilgi yasaklayıp belirli bir yıkımdan gelen bilgileri dahil etmek ister misiniz?

Değerler ve Dizeler

Kanal açıklamasıyla ilgili en son bilgi, dize veya saygıdır. Sonuna doğru ayarlayın, size göre kanalınızı oluşturduğunuz metriğin ışığı altında belirli bir teşvik unsurunu karakterize etme şansı verir.

Konsolidasyon filtreleri

Filtreler, sitenizin belirli bileşenlerini kontrol etmek için etkili bir aygıt yapmak için AND mantığı kullanılarak birleştirilebilir.

Gadget'lar

Ölçümlerinizi açıkça göstermek için doğru aletlerin seçilmesi gösterge tablasınızı yararlı kılmaya yönelik önemli bir adımdır.

November 24, 2017
Semalt Expert Tarafından Google'da Her Ve Daha Fazlası Filtreler ve Analizler
Reply