Back to Question Center
0

Semalt, Google Analytics'te Reddit.Com Yönlendirme Spamını Nasıl Engelleyeceğini Açıklıyor

1 answers:

Reddit.com hesabınızda alışılmadık trafik ve çok fazla görüş gördüyseniz, endişelenmeniz ve Google Analytics hesabınızın ayarlarını düzenlemeye çalışmanız gerekmez. Son zamanlarda, Rus tavsiye spam gönderenleri, birkaç iyi ve ünlü alanlara spam göndermeye başladı ve başkalarının bilgilerini kullanarak Google Analytics'te çok sayıda hesap oluşturdu. Reddit.com'da çok sayıda web sayfası oluşturdular ve iyi dileklerinizde davranıyorlardı. Ayrıca abc.xyz, addons.mozilla.org ve theextweb.com kullanıcılarını ve web sitelerini büyük oranda bulaştırdılar. Bu nedenle, çok geç olmadan bu spam göndericilerden kurtulmak ve kişisel verilerinize erişmek için kesinlikle gerek duyulur.

Semalt uzmanı Ivan Konovalov, spam göndericilerin Google Analytics verilerinizi reddit.com yönlendirme trafiği ve diğer benzer meşru web sitelerini kullanarak spam etmesinin başlıca nedenlerinden birinin, İnternet sitelerinden dikkat çekmek istediklerinden bahsediyor. ve kişisel URL'lerine ve ilişkili web tarayıcılarına doğru sizi çekmek istiyorlar. Bağlantılarını açtığınızda okumak veya esinlenmek için yararlı bir şey olmadığını göreceksiniz. Ancak ziyaretiniz her zaman görüşleri alınır ve Google AdSense tarafından bu ücret alınır. Reddit.com son aylarda bir çok kişi tarafından spam ziyaretleri ve birden çok siteye trafik göndermek için kullanıldı. Birini tanıtmak için iyi bir yol olmuştur, ancak şimdi kaliteli sonuç sağlamıyor.

Bu gibi spam göndericilere ilişkili spam gönderenler denir ve onlara karşı ciddi tedbirler alınıncaya kadar durdurulamazlar. Bu spam stratejisinin dezavantajı, Google Analytics'teki verileri mahvedebilmesi, kendi web sitenizin bilgilerini analiz etmeniz ve değerlendirmenizin zor olmasıdır. Bu formda reddit.com'dan gelen trafik, güvenilirlikle ilgisi yoktur. Bunun yerine, Google Analytics verilerinizi büyük ölçüde etkiler. Örneğin, yönlendirmeler sitenizdeki bir veya iki web sayfasında açılır gibi görünebilir ve hemen hemen yüzde hemen çıkma oranı ile ayrılır. Bu tür sonuçlar web siteniz için iyi değildir ve Google Analytics'e dahil edilmemelidir. Bu gibi durumlarda trafiği filtrelemeyi düşünün ve web sitenizin güvende kalmasını sağlayın.

Yönlendiren spam'ın analitik verilerinizi mahvetme kapasitesine sahip olduğu doğrudur. Ayrıca sizin için çeşitli sorunlara neden olur ve web sitenizin arama motoru optimizasyonunu etkileyebilir. Bu amaçla, spam gönderenlerin, web sitenizin görünümlerinin doğal görünmesini sağlamak için çeşitli araçlar ve taktikler kullanıyorlar ve trafiğin reddit.com'dan geldiğini hissediyorsunuz.

Referrer spamcileri sitelerinizi ve verilerini birçok nedenden dolayı hedeflemektedir. Örneğin, arama sonuçlarında kendi web sitelerini tanıtmak istiyorlar ve sizi yarışın arkasına koymak istiyorlar. Artı, sitenizde geri oluşturarak Google arama motoru sıralamasını yükseltmek istiyorlar. Herhangi bir şekilde, web sitenize zarar verebilir ve mümkün olduğunca çabuk kurtulmalısınız.

November 24, 2017
Semalt, Google Analytics'te Reddit.Com Yönlendirme Spamını Nasıl Engelleyeceğini Açıklıyor
Reply