Back to Question Center
0

Semalt - İç Trafiği Analytics Raporlarınızda Dışlatma Nedenleri

1 answers:

Kendinize Google Analytics'ten çıkma görevinizi atadığınızı ve bunun nasıl yapılacağı konusunda kafanız karışık olduğunu düşünün. Bununla ilgili bir anket yaparsanız, iç trafiği Google Analytics'ten hariç tutmanın öneminin neden önemli teorileri, kavramları ve tartışmalar olduğunu düşünürsünüz. Bazıları web sitenizin ve trafiğinin kalitesini sağlamak için önemlidir, ancak bazıları buna gerek olmadığını söylüyor.

Bu hususu göz önünde bulundurarak, özel bir alan adı veya genel alan adı kullanıyor olsanız da, ziyaretçilerinizi ve web sitenizin kalitesini analiz edebilirsiniz.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov burada iç trafik ile dış trafik arasında çok fazla fark olduğunu açıklığa kavuşturuyor. İç trafik, şirket çalışanlarınızın, yakınlarının, benzer benzer kuruluşların ve şehrinizde yaşayan tüm kişilerin ilgisini çekmektedir.

Neden İç Trafiği Filtrelemek

İç trafiği süzmenin birçok avantajı vardır. Bu size özgürlük ve internette güvenli olma hissi verecektir. Ayrıca, ziyaretçinin deneyimini geliştirmeye yardımcı olur ve web sitenizin yalnızca gerçek kişiler ve gerçek kişiler tarafından ziyaret edildiğinden emin olabilirsiniz.

Bir örnekle açıklayayım: şüpheli bir IP kullanıyorsanız ve güvenilirliğini bilmiyorsanız, daha iyi seçenek bilgisayar cihazınızı anonim olarak tutmanız ve Google'a izin vermiyorsanız Analiz, görüşünüzü sayar.Bu amaçla, çeşitli yazılım ve araçları kullanabilirsiniz: WordPress'in bile seçebileceğiniz çok sayıda eklenti vardır: Her şeyden önce, dahili trafik kaynakları ile harici trafik kaynakları arasında ayrım yapabilmelisiniz .

Eklentiniz veya yazılımınız harici trafiği desteklemiyorsa, ayarlarını mümkün olduğunca erken ayarlamaya dikkat etmeniz gerekir. İşlem, Google Analytics raporlarınıza bakarak başlatılabilir. Web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların farklı sayfalarınızla etkileşimde bulunduğundan ve yayınlarınızı beğenip paylaştığınızdan emin olun. Web sitenizi ziyaret nedenlerini ve IP'lerinin doğasını bilmelisiniz. Şüpheli görünen ve web sitenizin sağlığı için iyi olmayan herhangi bir IP kullanmamalıdır.

Dahili Trafiği Filtreleme

Dahili trafiği filtrelemek söz konusu olduğunda, bu amaçla benzersiz bir IP adresi kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda, web trafiğinizin kalitesini ve kaynağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Güvenlik duvarında veya kullandığınız tarayıcıda IP ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu, sayfa sayısını www.whatsmyip.com şeklinde göstermelidir. Bunun ne olduğuna ve bu sürece nasıl devam edeceğinize dair bir fikriniz yoksa, web sitenizin yalnızca kaliteli ve organik görünümleri almasını sağlamak için kullanılan, kullanıcı tanımlı değişkenler grubunun olduğunu söyleyebilirim. İç trafiği raporlardan kaldırmak için bazı diğer yollar da kullanılabilir. Böylece, gereksinimlerinize ve genel ihtiyaçlarınıza göre çeşitli araçlar, teknikler ve eklentiler arasından seçim yapabilirsiniz.

November 24, 2017
Semalt - İç Trafiği Analytics Raporlarınızda Dışlatma Nedenleri
Reply