Back to Question Center
0

Semalt: Instagram Vs. İstenmeyen e

1 answers:

Instagram - tıpkı diğer sosyal medya hesapları ve çevrimiçi hizmetler gibi - spam payına sahiptir. Spam, spam fotoğraf ve yorumları bozuyor. Bu, fotoğraflarınızda ve etiketlendiğiniz parçalarda görmek istediğiniz bir şey değildir. Aslında sinir bozucu. Çok sinir bozucu.

Peki, Instagram hesabınızdaki spamlardan nasıl kurtulabilirsiniz? Öğrenmek için okumaya devam et.

Semalt'ın lider uzmanı Ryan Johnson, Instagram hesabınızdaki spamlerin nasıl yönetileceğini açıklar.

Spam olduğundan şüphelendiğinizi bildirerek başlayın

Spam açıklamaları ve fotoğraflarıyla uğraşmak için acı çektiren diğer Instagram kullanıcılarından daha fazla para harcayabileceğinizi biliyor muydunuz? IOS kullanıyorsanız, bir iPhone'da veya iPad'de söyledikten sonra fotoğrafın yorum bölümüne gidin, parmağınızı sola kaydırın ve ardından 'aldatmaca' veya 'spam' e dokunduktan sonra ünlem işaretine (!) Dokunun. İşlem Android'de biraz farklı. Burada, yoruma gidin, 'yorumu sil ve kötüye kullanımı bildir'i tıklayın, ardından işlem tamamlanmış demektir. Bu çekimler yorumun içindedir. Öyleyse, size bir fotoğraf içeren spam gönderen bir Instagram hesabı nasıl bildirirsiniz? Sağ üst köşedeki bir noktadaki üç noktayı tıklayın, sonra 'rapor' ve ardından komut istemlerini tıklayın. Instagram'ın Yardım Merkezi'ndeki daha fazla bilgi için: İstismar ve Spam.

Özel bir hesap kullanmayı düşünebilirsiniz

Spam göndermekten kaçınmak için bazı kişiler kendi profil hesaplarını gizli olarak düşünmüşlerdir. Bu iyi bir jest, ancak maalesef özel profiller sizi daha büyük bir takip kazanmasını engelliyor. Örneğin, fotoğraflarınız yalnızca hashtag'larda görünecektir. Buna ek olarak, bazı kullanıcılar, aşağıdaki özel profillerden hoşlanmazlar; çünkü kötü sürprizler yaşayabilirler. Başlangıç ​​için, arkadaş olma isteğinizi onaylamadıkları sürece neyin yayınlandığını göremezsiniz.

Hesabınızın tehlikeye girmesine izin vermeyin

Instagram hesabınızdaki çok sayıda spam fotoğraf ve yorum, hesabınızın ele geçirildiğine dair bir işaret olabilir. Herhangi bir şüpheli etkinlik için yorumlarınızı düzenli olarak kontrol etme alışkanlığı kazanın. Instagram otomatik bir spam önleme sistemi içerdiği kadar, kusursuz değildir. Spam hesapları için yorumları, fotoğrafları ve etiketleri her zaman kontrol etmeyi unutmayın. Kimse bunu senin için yapmaz. Onları gördüğünüz anda rapor edin ve silin.

November 24, 2017
Semalt: Instagram Vs. İstenmeyen e
Reply