Back to Question Center
0

Semalt'tan Anti-Malware Saldırı Rehberi

1 answers:

Dolandırıcılar ve saldırganlar, B2B ve B2C işletmelerini yılda% 10 oranında düşürüyor. Uzmanlara göre, bilgisayar korsanları, web kullanıcılarına ve sosyal platformlara yayma yöntemlerini, bilgisayar kullanıcılarına ulaşmak için şimdi nakit transferi dolandırıcılıkları ve spam e-postaları kullandıkları çok daha üst bir düzeye çekmiş durumda.

Semalt'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, sistemlerinizi saldırılardan korumanın güvenli yolları hakkında bilgi verir.

Kamu İnternet'i kullanırken ve bilinmeyen kayıt defterinden dosyaları indirirken uyanık olmak için gerekli bir ön şarttır. Birçok firma ve organizasyon, personel kötü niyetli bir web sitesinden görüntü ve yazılım yüklemesi sonucunda kaldırılmıştır. Birkaç hafta önce, bilgisayar korsanları, e-posta gibi görünen e-postaları göndererek sosyal medya platformu kullanıcılarını manipüle etmeye karar verdiler. Uzun vadede, saldırganlar kişisel ve finansal bilgileri kullanıcılardan kötü amaçlı web sitelerine yönlendirerek onları geri alabildiler.

İnternet'i kullanırken yazılımlarınızı ve güvenlik programlarınızı güncel tutmak, dolandırıcıların ve saldırganların ulaşmaya çalışan girişimlerini engelleyen faktörlerden biridir. Bilinmeyen bir siteden gönderilen e-postaları ve sahte iletileri görmezden gelmeyi düşünün. Bir web sitesinin meşruiyetini kontrol etmek, hesabınızı güvende tutmak için her zaman savunulmaktadır.

Scammerlar bilgisayarınızdan veri almaya nasıl başlıyorlar?

Dolandırıcılar, cahil kullanıcılardan hesaplarına tam erişim elde etmek için yararlanırlar. PC'nize bulaştırmak için scammers tarafından sık kullanılan hileler içerir:

Kimlik avı şeması

Phishing, kullanıcıları manipüle etmek için en çok kullanılan hilelerden biridir.Hackerlar, hesaplarınızı düzeltmenizi öneren Truva virüsü ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan oluşan bağlantılar gönderir.Bu bağlantıyı tıkladıktan sonra Trojan virüsü bilgisayarınıza erişir. tarama geçmişinizi ve diğer görevlerinizi kontrol ettiği yerlerde, hackerlar mali ve kişisel bilgilerinize eriştikten sonra bilgileri hırsızlık ve dolandırıcılık durumlarında kullanırlar.

Video bağlantıları

Bir takım sosyal medya platformları, arkadaşları tarafından gönderilen bir bağlantıyı tıkladıktan sonra tahkir edilmekten şikayetçi olmuştur. Hackerlar, daha sonra bağlantıyı tıkladıktan sonra bilgisayarınıza yüklenen kötü amaçlı yazılım ve Truva virüsünü barındırmak için videolar kullanıyor.

PC'nizdeki kötücül yazılım girişimleri nasıl engellenir

Antivirus yerleştirme hizmetleri

Antivirüs, çevrimiçi güvenlik konusunda vazgeçilmez bir araçtır. Antivirus, tıkladıktan sonra bilgisayarınıza zarar verebilecek siteleri ve bağlantıları tespit eder. Bir Truva virüsü ve kötü niyetli tehditler tarafından ele geçirilmekten kaçınmak için, anti-malware'inizi güncelleyin.

Normal hesap hesapların kullanımı

Yönetici seçeneklerine sahip bir bilgisayar hesabı, bir dolandırıcı tarafından saldırıya maruz kalmaya karşı savunmasızdır. Hesabınıza yazılım yüklerken, her zaman güvenli olmak için özel yükleme yöntemini kullanın.

Asla meşruiyetinden kuşku duyan bir programı yüklemeyin

Yüklemeden önce bir programın meşruiyetini kontrol etmek her zaman için savunulmaktadır. Bilinmeyen yazılımlara ve programlara 'evet' uygulamasını yüklemeyin veya tıklatmayın.

Web sitesi ve çevrimiçi güvenlik konusunda güvenlik duvarı çok önemlidir. Bilgisayarlar, dolandırıcıların PC'nize bulaşma girişimlerini engellemek için dahili bir güvenlik duvarı içermektedir. Güvenlik duvarı, bilgisayar kullanıcılarını virüslü bir kötü amaçlı yazılım veya bir virüs bilgisayarlarına yüklediğinde uyarmaya yarar. Bağlar en yakın arkadaşınız tarafından gönderilmiş gibi görünse bile, ekleri ve bağlantıları tıklamaktan kaçınarak etkili bir kampanyaya sahip olun.

November 23, 2017
Semalt'tan Anti-Malware Saldırı Rehberi
Reply