Back to Question Center
0

Semalt'tan KriptoLocker Ransomware'i Kaçınmaya Yönelik Kılavuz

1 answers:

CryptoLocker bilgisayar enfeksiyonları olasılığı sıradan bir bilgisayar kullanıcısı için bir gerçek haline gelmiştir. Bu, özellikle bu tür enfeksiyonlardan korunma ve kurtarma ile ilgili olarak Microsoft Windows kullanıcılarından gelen çevrimiçi sorguların yaygınlığını açıklar.

Semalt Dijital Servislerinden uzman olan Ivan Konovalov, bu fidye önleyici yazılımdan kaçınmak için bazı yararlı önleyici tedbirleri açıkladı.

İlk olarak, CryptoLocker, bir fidye ücreti ödenene kadar, bir bilgisayar sistemindeki tüm kullanıcı dosyalarını şifreleyen kötü niyetli yazılım türlerinin jenerik terim haline geldi. Şu anda yaygın olan bu yazılım milyonlarca dolar fidye ücreti öksürmek için binlerce firma ve bireyin dünya çapında olmasını sağladı. Güvenlik uzmanları, fidye yazılımının bubi yoluyla spam veya yasal e-postalara ataşman eklendiğini düşünüyor. Ayrıca, saldırıya uğramış web sitelerine, web tarayıcılarındaki eski eklentilerin kullanımıyla desteklenir. Bu fidye yazılımını ortadan kaldırırken karmaşık bir süreç olmayabilir, fidye Bitcoin para birimi cinsinden ödenene kadar onlara erişmek neredeyse imkansız hale getiren bilgisayar sistemindeki tüm kişisel dosyalarınızı etkin bir şekilde şifreler ve kalıcı olarak şifreler.

Fidye aygıtı yeni bir teknoloji gibi görünse de, enkarnasyonları düşük yoğunluk ve uygulama olsa da yıllardır dolaşmaktadır. Geleneksel olarak, bilgisayar kullanıcıları daima kötü niyetli yazılımlar ve virüslerden veri kaybına karşı hafifletmek için dosyalarını yedeklemek zorundaydılar..Bununla birlikte, CryptoLocker bu acımasızlıkla çalışır, ayrıca fiziksel olarak bağlıysa yedekleme sürücülerini ve yerel ağ bilgisayarlarını şifreler. Enfestasyona maruz kaldıkça, malware sisteme sızarak ve dosyaları şifreleyerek günlerce saatler alır ve bilgisayar sistemi yakın bir saldırı belirtisi göstermeyebilir. Şifreleme tamamlandıktan sonra Trojan, bilgisayar sisteminin sahibini talep eden ve şimdi mağdurun öngörülen zaman çizelgesi içinde bir fidye ödemesine neden olan kısa mesaj ve zamanlayıcı içeren bir açılır kutuya sahiptir.

Şans eseri, şimdi sistem yöneticileri ve sıradan ev kullanıcıları için ücretsiz olan CryptoLocker Önleme Kitleri sahibiz. Kit, bir alandaki kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarını engellemek için etkili ve kapsamlı bir dizi politika ve talimat içerir. Alternatif olarak, Foolish IT'nin John Shaw, ev kullanıcısı düzeyinde CryptoLocker Prevention Kit'i uygulamak üzere tasarlanmış bir yardımcı uygulama aracı olan CryptoPrevent'i geliştirmiştir. Taşınabilir bir sürüm ve neredeyse herhangi bir ev bilgisayar sistemi için yükleyici ile birlikte geliyor. Bununla birlikte, bu araç bazen McAfee SiteAdvisor gibi anti virüs setleri tarafından şüpheli yazılım olarak işaretlenmiştir.

Her bulut gümüş astarlıdır. Bütün bu karmaşanın ortasında, bulut depolama hizmetleri, CryptoLocker ortaya çıktığından beri bir iş patlaması yaşadı. Daha kurumsal müşteriler, CryptoLocker istilası sistemlerini etkilerse, bulut veri depolama sistemleri ile nihai veri yedekleme görevini sürdürüyorlar. Bu fidye teçhizatının kurbanları, getirdiği yıkımların büyüklüğünü kanıtlayarak, her şeyi şifreleyerek şifreleyebilirler. Bilgisayar uzmanları ve kullanıcıları, bir sonraki fidye yazılımının nasıl olacağı konusundaki soruyu beklerken, bu teknoloji düzeyinden şaşkına dönüyorlar.

Sonuç olarak, bilgisayar sistemleri yöneticileri ve sıradan ev kullanıcıları, bilgisayarlarını fidye yazılımından korumak için tüm adımları atmalıdır. Sürekli ilerliyorlar, böylece nasıl çalıştıklarını ve onlara nasıl adapte olduklarını öğrenmeleri gerekiyor. Güvenlik duvarınızı ve tarayıcınızı güncelleyin ve onları okumadan önce e-postalarınızı tarayın.

November 23, 2017
Semalt'tan KriptoLocker Ransomware'i Kaçınmaya Yönelik Kılavuz
Reply