Back to Question Center
0

Semalt: Tavsiye Spam Nasıl Kaldırılır? Kolay İpuçları

1 answers:

Spam referral trafiği çoğu İnternet kullanıcısı için günlük bir karşılaşma haline gelmiştir. Bu tür trafikten kurtulmak, her web sitesi sahibi veya SEO ajansı operatörü için önemlidir. Google Analytics aracı, GA yönlendirme raporunuzdan yönlendiren spam'ı kaldırmanın çeşitli yolları vardır. Spam trafiği, siyah şapka arama motoru tekniklerinin eski bir konseptiydi. Bireyler, web sitelerini hızlı bir şekilde sıralamalarını sağlamak için müşterilerine yalan söylemek için bu yöntemi kullanırlar. Üstelik, yanlış reklam gösterimleriyle sonuçlanarak masum müşteriler tarafından büyük çapta kayıplara neden olabilir. Yönlendirme spamini anlamak, e-ticaret yapan herkes için gereklidir.

Semalt 'un Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Nik Chaykovskiy, burada bu konuyla ilgili bazı pratik konular üzerinde durmaktadır.

Yönlendirme trafiğini anlama

Yönlendiren trafik, diğer web sitelerinden sitenize yapılan bağlantıları tıklayan ziyaretçilerdir. Web siteleri sitenize bağlandığında, ziyaretçilerinizin istikrarlı akışına neden olabilecek doğrudan bir alan adı bağlantısı vardır. Örneğin, National Geographic Web Sitesi gibi bir alan adından web sitenize yapılan bir bağlantıyı tıklatabilirsiniz. Nat Geo'nun hakemi olduğundan alan bilgileriniz Nat Geo'nun sitesinde olacaktır.

İstenmeyen spam nedir

Tavsiye spam'ı, web sitenize bağlanıp da bağlanamayan alanlardan gelen trafiktir. Bazı taktikler gerçek insanlardan gerçek meşru ziyaretleri içerebilir. Diğer örneklerde, yönlendiren spam, GA izleme kodunuzu, yanlış olan bir sayfa ziyaretini kaydetmek için kandırmaya çalışır. Her iki durumda da, GA'nız ziyaretlerini sayar ve bu ziyaretler ziyaretçilerin bir parçası olarak mutlaka yansıtılır veya olmasın. Birçok durumda, yönlendiren spam, hayalet yönlendirmeler veya tarayıcı tavsiyeleri olarak ortaya çıkabilir:

  • Paletli referanslar: Bunlar esas olarak botlardır. Ayrıca, okunaklı değilse, botlardan kaynaklanan trafik. Yasal trafik oturumları sırasında web sitenize gelirler.
  • Hayalet tavsiyesi: Bunlar web sitenizi ziyaret etmez. Ancak, Google Analytics'inizi kandırarak sahte bir ziyaret kaydı yaparlar.

Yönlendiren spam'i kaldırma

Her webmaster, gerçek müşterilerden gelmeyen trafikle uğraşmak için gerekli araçlara ihtiyaç duyar. Örneğin, web yöneticilerinin, geri bağlantı hizmetlerini gerçekleştirmek için kullandığı araçlardan bazıları, yönlendiren spam'ı kaldırmalarına yardımcı olabilir. Örneğin, bunlardan bazılarını, yönetici ayarları sekmesinden etkinleştirebilirsiniz.

Yönetici sekmesinde, bot filtreleme servislerini etkinleştirebilirsiniz. Çeşitli nedenlerle bir web sitesini tarama eğilimi gösteren örümceklerin yanı sıra spam verileri de vardır. Özel bot filtreleri oluşturmak, yasal olarak geçerli olmayabilecek bazı trafik kaynaklarını uzak tutmaya yardımcı olabilir. Semalt gibi bazı alanlarda spam saldırıları yapma tarihi bilinmektedir.

Güvenli e-posta sağlayıcıları web sitelerinden gelen bazı yönlendirme trafiğini filtreleyebilen bir e-posta sağlayıcısı kullanmak zorunludur. Tüm tarama oturumunu güvence altına alabilir, aynı zamanda olası spam saldırılarından müşterilerinizi de koruyabilirler.

Sonuç

Yönlendiren spam, İnternet kullanıcılarının çoğunluğunun karşı karşıya olduğu büyük bir sorundur. Bazı siyah şapka SEO ajansları, hızlı sonuçlarını sağlamak için yönlendirme spam taktikleri kullanmaya eğilimlidir. Bu trafik, uygulanabilirliği için bir dayanağı yoktur. Spam trafiğini kullanmaya çalışırken bazı cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yönerge, yönlendirme trafiğini önlemenize yardımcı olabilir.

November 24, 2017
Semalt: Tavsiye Spam Nasıl Kaldırılır? Kolay İpuçları
Reply