Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Google Analytics'te Yönlendirme İstenmeyen Posta Nasıl Engelleneceğini Bilir

1 answers:

Tavsiye spamı, özellikle bir e-ticaret web sitesini çalıştıran bir kişiyi rahatsız ediyor. Google Analytics web sitesi verilerinize bakarken, sitenize gelen tavsiye spamı vakalarına tanık olabilirsiniz. İnternet pazarlama çabalarının gerçek performansını tahmin etmek ve değerlendirmek zordur.

Yönlendiren spam kaldırma ile ilgili kuralların çoğu çalışmıyor gibi görünüyor. Çoğu durumda, insanlar siyah şapka SEO ajanlarına para yatırır ve bu kişiler, yönlendirilen spam veya botlardan gelen kişilere trafik kazandırır. Yönlendiren spam trafiğini Google Analytics'ten kaldırmanıza yardımcı olabilecek yöntemler vardır.

Spam ile başa çıkmak için kullanılan bazı teknikler burada Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan tarafından tanımlanmıştır.

İstenmeyen spam nedir

Tavsiye spam'ı, web sitenize diğer alanlardan gelen trafiktir. Çoğu durumda, herhangi bir geri bağlantı, kullanıcıya yönlendirme spam verileri verir. Sahte web ziyaretleri içeren alanlardan bazıları, botların veya botların ağlarından kaynaklanmaktadır. Yönlendirme spam'ı iki şekilde olabilir:

Hayalet ziyaretleri

Bu tavsiye spam Google Analytics sayfanızda görünür. Benzer şekilde, sahte web ziyaretleri analiz verilerinizde görünebilir, ancak web sitenizin gösterge tablosunda görünmeyebilir. Bu isimsiz sayfa ziyaretleri hayalet sayfa ziyaretlerini oluşturur.

tarayıcılar

Bazı alanlar trafik botları içerebilir. Botlarla web ziyareti yapmak, bir web sitesinin insan dışı kaynaklardan çok sayıda sayfa ziyareti yapmasına neden olabilir. Botnet'ler ve web tarayıcıları, web sitesi bilgilerinde çok sayıda olumsuz etkiye neden olabilir.

Her iki durumda da, yönlendiren trafik, pazarlama kampanyasının ilerlemesi hakkında yanlış bilgiye neden olur. Dahası, yönlendirme spaminden gelen çok sayıda hayalet sayfa ziyareti, SEO işlemini izlemeyi ve ortak hedefinize uymayı zorlaştırıyor.

Yönlendiren spam'i kaldırma

Kişiler, bazı basit adımları izleyerek bu trafiği Google Analytics'lerinden kaldırabilir. Bu görevi yerine getirmenin en etkili yöntemlerinden biri, etki alanınızın kök dizinine bir .htaccess dosyası yerleştirmektir. Bu dosya tarayıcıları, sunucu isteklerini işleme almanın uygun yolunu yönlendirir. Bir Apache sunucusu kullanan kişiler, bu ayarlamayı yapmak için bazı komutlar çalıştırabilir. Bu işlemi dikkatli bir şekilde kontrol etmek esastır. Kodları çalıştırırken tüm web sitesini aşağı çekmek çok kolaydır.

Gelişmiş spam filtreleri, yönlendiren spam'ı kaldırmada yardımcı olabilir. Bir Google Analytics hesabında, bu özelliği yönetici menüsünden kullanabilirsiniz. Ayrıca, aracı özel filtreler ekleyebilirsiniz. Bu filtreler, belirli bir alan adından gelen trafiği engelleyebilir. IP adresini kullanarak trafiğin engellenmesi de mümkündür. Güvenli e-posta hizmeti sağlayıcısı, kullanıcı e-posta hesaplarını hedefleyen bazı spam saldırılarının tespitinde yardımcı olabilir.

Sonuç

Tavsiye spam'ı, Google Analytics hesabınızdaki bilgilerin doğruluğunu azaltabilir. Yönlendirme spam trafiğini kaldırmak, bu sahte sonuçlar kaynak israfına neden olabileceği için önemlidir. Dahası, bu trafik, insanların internet pazarlama kampanyasının çalışma şekli konusunda yanlış kararlar vermesine neden olmaktadır. Her şirket ya da işletme için tavsiye spam'i ile başa çıkılması önemlidir. Tavsiye spam'ı ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz bazı fikirler bu kılavuzdur.

November 24, 2017
Semalt Uzmanı Google Analytics'te Yönlendirme İstenmeyen Posta Nasıl Engelleneceğini Bilir
Reply