Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - Çocuklarınızı Nasıl Anlayın ve Malware'ten Kaçınma

1 answers:

Okulların çoğunun çocuklara internette nasıl güvende kalacağını ve kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden nasıl kaçınılacağını öğretmediği gerçeğinin farkındayız. Belki de hayatımızdaki bilgi teknolojisinin önemini anlamak ve teknolojiyle ilgili sorunları gidermek önemlidir. Bunun için temelleri çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Aksi takdirde, başarıya ulaşma şansımız yoktur.

Semalt 'den önde gelen uzmanlardan biri olan Ryan Johnson, tecrübelerini paylaşıyor ve çocuklarınızın internette güvende kalmalarını sağlayacak bazı kullanışlı ipuçlarını belirtiyor.

Çocuklarımızın internette nasıl vakit geçirdiği

Her şeyden önce, çocuklarımızın web üzerinde nasıl vakit geçirdiğine aşina olmalıyız. Başka bir soru ise, onlara kötü amaçlı yazılımları anlamamıza ve ondan nasıl kurtulamamıza nasıl yardımcı olabiliriz. Onlara düzenli ödevler sunarak kötü amaçlı yazılım ve virüsleri anlamalarına yardımcı olabiliriz. Öğretmenlerimizin çocuklarına bilgisayarla ilgili görevler vermeleri ve sorularını çözmelerinde onlara yardımcı olması görevidir.

İlgili videoları çocuklara öğretmek

İnternette bilgisayar virüsleri üzerine çok sayıda video bulunmaktadır..Videoların çoğunun yetişkinlere yönelik olduğu doğrudur, ancak bu, çocuklarımızın onlardan fayda sağlayamadığı anlamına gelmez. Çoğu YouTube videosu, kullanıcılara güvenlik ayarlarını nasıl ayarlayacakları ve kullanıcı dostu uygulamaların ve oyunların nasıl düzenli olarak indirileceği konusunda çok şey anlatıyor. Bu nedenle, sınıf düzeyine ve zihinsel yeteneklerine dayanarak çocuklara yararlı videolar çektirmek, ailemizin ve öğretmenlerimizin görevidir. En son olarak, internet tehditlerini içeren birkaç haber buldum. Bu parçaları çocuklarımızla paylaşabiliriz, böylece yeni şeyler okuyabilir ve öğrenebilirler.

PPT sunumları

Evet, PPT sunumlarını çocuklarımıza sadece güvenlik ve güvenlik konularında öğretmek için kullandığım doğrudur. İlk şey, çocuklara kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler hakkında PPT sunumları ve bunlardan kurtulma yöntemleri getirmektir. Sağlanan materyali inceledikten sonraki adım, tüm temel bilgileri öğreneceklerini kontrol etmeleri için bazı sorular sormaktır. İnternette sörf yaparken veya sosyal medya kullanırken çocuklarının güvende olduğuna inananlar büyük bir hata yapıyor. Dikkatimize gereken çok şey var ve elbette, güvenli ve güvenli gelecek için bilgiyi küçüklerimize aktarmalıyız. Yedi yaşın altındaki çocuklar için, virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara ilişkin resim kitaplarının sürümlerini edinebiliriz. Bu kitaplar aracılığıyla, gelecek için nasıl hazırlanacaklarını ve internetteki güvenliğini nasıl sağlayacaklarını öğretebiliriz.

Sonuç

Virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara gelince, hem yetişkinlerin hem de çocukların temellerini öğrenmeleri gerekir. Herkes için, çevrimiçi güvenlik şu anda en büyük endişelerden biri. Antivirüs yazılımı ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programlarına dikkat etmezsek, tüm veri ve hassas dosyalarımızı kaybetme riski altındayız. Aynı şey çocuklarımıza öğretilmelidir. Sosyal medyayı kullanırken, profillerinin ve şifrelerinin saldırıya uğramadığından emin olmalısınız. Bu nedenle öğretmenler, çocuklar için kötü amaçlı yazılım ve virüs konularında dersler vermeleri için ekstra dersler düzenlemelidir.

November 23, 2017
Semalt Uzmanı - Çocuklarınızı Nasıl Anlayın ve Malware'ten Kaçınma
Reply