Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Yönlendiren Spam ve Bot Trafiğini Filtrelemek İçin Kullanışlı Yöntemler Sağlıyor

1 answers:

Muhtemelen Google Analytics platformunuzda oturum açtı ve başvuru raporunuzda darodar.com, yakalar ve hesaplanamayan diğerlerini gözlemlediniz. Ya da, öte yandan, koordine edilmiş bir harekette bir canavar büyüsü gördünüz.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, spam filtrelemenin neden önemli olduğunu açıklar.

Analitik platformlarınızda ortaya çıkan iki tür spam vardır.

İlk olarak, sitenizi ziyaret etmeyi başaramayan botlar. Onlara "hayalet bot" olarak değiniyorum. Bu botlar, araç ön camının altındaki e-posta spam, açıklama spamleri ve el ilanları ile ayırt edilemez bir damardaki saflaştırılmış spamlerdir.

Ýkinci olarak, sitenize giren botlar. Onlara, genelde farklı amaçların bir sonucu olarak muayene spami oluşturan "zombi botları" olarak söz veriyorum.

Kim Kovuluyor ve Neden Oluyor?

Hayalet botlar, bir grup insandan daha önce almak için neredeyse özgür bir yaklaşımdan istifade eden şeylerdir.

Zombie botlar yetersiz veya fahiş görünümlü botlardan oluşmaktadır. Şüpheye düşen botlar harika ve web çerçevesinin bir parçası.

Nasıl Fonksiyonlar

(Google'ın desteğinin olmadığı durumlarda) tüm botlar için tam bir cevap yok, ancak analizlerinizi düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bu konuda etraflıca korkunç bir rehber vardır. Mülkiyet altındaki İsteğe Bağlı Reddetme'yi kullanmak, spam'ı aşağıdaki gerçeği ışığında kanalize etmek için öngörülmemiştir:

  • Her şey dahil bir düzenleme değildir.
  • Sadece münhasıran kesin değildir.
  • Ziyareti bir (hiçbiri) / Koordinasyon ziyaretine basitçe taşıyabilirsiniz.
  • Doğrulanabilir bilgilerle yanlış pozitifleri kontrol etmenize izin vermez.

Sunucu tarafında uzmanlaşmış değişiklikleri, örneğin .htaccess'i değiştiren birçok yerel ayar var (son derece güvenilir olanlar sayılıyor). Aynı şekilde korkunç bir düşünce.

Sonuçta, "Kanal Bilinen Botlar ve Hatalar" için Google Analytics onay kutusu, hayalet ve zombi botlarıyla çatışmaz.

Hayalet yönlendiriciler, sınavda görünmeyen ve asla gerçekleşmeyen oturumlardır. Bot hiçbir zaman sisteminizden herhangi bir belge istemedi. Sınav kodunu keyfi bir UA kodu ile sonlandırarak Google Analytics platformunuza doğrudan göndermek için gereken her bilgiyi yaymış.

Zombi botları, sitenize gerçekten saldırıp girdikleri için size verilen alternatifleri verir. Sunucu tarafındaki düzenlemelere bakmanız gereken kapalı şansla, InMotion Hostingsolid tarafından verilen bu eğitim uygulaması. Onları sisteminizde bırakmak, analizinize bir temizleme katmanı eklemekle kalmaz, aynı şekilde sunucu varlıklarınızdaki yığını azaltabilir.

Canavarlar başka bir düzenleme yapana kadar, sahte pozitif kayıt yapmadan bot hareketinin çoğunu boşaltacak kanallar sıkıştık.

November 23, 2017
Semalt Uzmanı, Yönlendiren Spam ve Bot Trafiğini Filtrelemek İçin Kullanışlı Yöntemler Sağlıyor
Reply