Back to Question Center
0

Semalt: Web Yöneticisi'nden Rigor İzleme İstasyonları Hariç

1 answers:

Semalt 'un Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Nik Chaykovskiy, Gerçek Tarayıcı Kontrollerini kullanmak bir web sitesinin performansını izlemek ve toplam müşteri deneyimini yönetmek için mükemmel bir yoldur diyor. Rigor, müşterilerin web sitelerini gerçek bir tarayıcıda izlediğinden emin olarak bu kontrollere yardımcı olan bir şirkettir. Rigor'un bunu yapmasının nedeni sayfanın kullanıcının tarayıcısına yüklenmesi ne kadar zaman harcadığını görmektir. Ayrıca, sosyal widget'lar, veri yayınları, reklam ağları, analiz ve CDN'ler gibi tüm üçüncü parti dosyaları da içerir.

Web sitesi sahipleri yavaş sayfa yüklemelerinin ortak nedenlerini de dikkate almalıdır. Zararlı yazılım, Truva atları ve virüslerden kaynaklanan enfeksiyonlardan başka üçüncü taraf unsurları yüklemenin yavaşlamasına neden olabilir. Siteye değer katıyorlar, ancak performans odaklı bir web sitesi için, bu içe aktarılan kodlara dikkat etmeleri gerekir. Araştırma, bu üçüncü parti öğelerin tam sayfa yükünü bir dakikaya kadar geciktirebileceğini göstermiştir. Bu ek özelliklerle birlikte gelen bazı hizmetlerin sunulması önemlidir. Bununla birlikte, bir maliyetle gelirler ve siteye ayrılmaz olanları ve olmayanları belirlemek, sahibine kalmıştır. Bunu verimli bir şekilde yürütmek için en iyi strateji, tüm üçüncü taraf özellikleri üzerinde bir maliyet fayda analizinin yapılmasıdır.

Rigor bir web sitesinin her seviyesinde bir sayfanın tüm içeriğini indirdiğinden, izleme istasyonları tarafından üretilen tüm trafiği hariç tutmak gerekir. Aksi takdirde, Google Analytics'in çarpık sonuçların tablolaştırılmasına neden olabilirler. Kullanıcının tüm izleme istasyonlarından trafiği hariç tutmasını sağlamak için takip edilmesi gereken bir prosedür vardır. Bunun için kullanılan en yaygın analitik platform, Google Analytics'tir.

Google Analytics'te kullanılan adımlar evrenseldir. Bu, hangi analitik platformun kullandığının önemi olmadığı anlamına gelir, rehber herkes için aynıdır. Bu makale için, bunu çoğu web sitesinde yaygın olan Google Analytics platformunu kullanarak göstereceğiz.

İşte yapılması gereken şey:

  • Google Analytics yazılımında oturum açın
  • Açılırken, size seçilecek profillerin bir listesini getiren Yönetici sekmesini bulun.
  • Uygun profili seçin. Bu durumda Rigor en iyi seçim olacaktır.
  • Verilen alt-seçimden Filtreler sekmesine tıklayın
  • Site için özel bir filtre oluşturmak için + Yeni bir filtre seçin.

Bu noktaya gelindiğinde, Rigor'un halihazırda bulunduğu izleme istasyonları listesine girilmesi gerekebilir. IP adresleri, bölge kodları ve kendisine atanan rolü ile izleme istasyonları ile Rigor yerlerinin tam listesini sağlarlar. IP adreslerinin tanımlanması tamamlandıktan sonra, özel filtreleri tamamlamak için Google Analytics'e dönün.

Yeni filtrenin altında, "Filtreyi Profile Ekle" seçeneğine gidin.

  • Yeni bir filtre oluşturup oluşturmamayı isteyen soruyu kutuyu işaretleyin.
  • Filtre bilgilerinde, filtre adı izleme istasyonunun yerini içermeli, filtre türüne önceden tanımlanmış filtreyi kontrol etmelidir. Gerçek Tarayıcı izleme istasyonlarının IP adreslerini girin.

Merkezi veya içerik istasyonlarını hariç tutmanın hiçbir anlamı yoktur, çünkü bunlar genel analitikte görünmezler. Sonuçta, bu tamamlanmış, izleme istasyonlarından gelen trafik raporlarda görünmüyor.

November 23, 2017
Semalt: Web Yöneticisi'nden Rigor İzleme İstasyonları Hariç
Reply