Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin Nasıl Kurulur Yeni Başlayanlar İçin Bir Kılavuz

1 answers:

Bu yönerge yalnızca WordPress.org'u kullananlar için geçerlidir. Wordpress.com kullanan insanlar için, bazı sınırlamaları nedeniyle eklentileri kurmak imkansızdır. Eklentileri kullanabilmek için kendinden barındırılan bir wordpress.org web sitesi oluşturmak önemlidir. Birinin bir wp eklentisi kurabileceği birçok yöntem var. Örneğin, WordPress eklentisini, arama konsolunda tarayarak, yükleyerek veya FTP kullanarak wp eklentisini kurarak yükleyebilirsiniz.

Semalt 'in en iyi uzmanlarından Artem Abgarian'dan şu ipuçlarını takip edin ve eminim başarılı olursunuz.

1. WordPress Plugin Aramasını kullanarak bir wp eklentisi kurun

Bir wp eklentisi kurmanın en basit yöntemlerinden biri de arama konsolunda arama yöntemidir. Bu seçenekle, WordPress eklenti dizininde bulunan birçok eklentiye erişebilirsiniz. Herhangi bir arama sorgusunu girebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun bir eklenti bulabilirsiniz. Yüklediğinizde WordPress bunu indirir ve sizin için kurar. İşlem başarılı olduğunda, eklentiyi etkinleştiren bir onay mesajı alırsınız. Eklenti yükleyicisine de dönebilirsiniz.

Bir eklentinin çalışabilmesi için onu etkinleştirmeyi unutmamalısınız. Tüm eklentilerin farklı ayarlara sahip olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Bu, yapılandırılmaları gereken farklı yolların olduğu anlamına gelir. Bu yöntemler bu kılavuzda yer almayacaktır. Bu yaklaşımın eksilerini birisi yalnızca ücretsiz eklentileri kurmak mümkün olmasıdır. Bazı benzersiz durumlarda, bu dizinde mevcut olmayan bir eklenti kurmanız gerekebilir.

2. WordPress Admin Plugin Upload'u kullanarak bir wp eklentisi kurun

Bazı durumlarda, wp web sitenize ücretli eklentiler kurmanız gerekebilir. Bu durumda, arama konsolu size yardımcı olamaz. WordPress'in yönetici alanında, bir konsolda bir eklenti kurmanıza izin verebilecek bir yükleme hizmeti vardır. Eklentiyi uluslararası bir kaynaktan indirmeniz gerekiyor. Bundan sonra, wp-admin sekmesine girip eklentilere gidip yeni bir sayfa eklemelisin.

Bu noktadan itibaren, eklentiyi yükle düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu dosyayı PC dizininizden yükleyin. WordPress bu eklentiyi yükleyecek ve sizin için kuracaktır. Yukarıdaki yöntem gibi, başarılı bir kurulumdan sonra, eklentiyi etkinleştirebilir veya eklentilere geri dönebilirsiniz. Tüm ayarlar, eklentinin tasarımı için özeltir.

3. El ile FTP kullanarak bir WordPress Eklentisi Yükleyin

Bazı özel durumlarda, wp barındırma sağlayıcınız, yönetici alanından bir eklenti yükleme esnekliğini sınırlayabilecek bazı dosya kısıtlamalarına sahip olabilir. Bu durumda, wp eklentisinin FTP ile kurulması en iyi seçenektir. Yeni başlayanlar bile FTP yöneticisini kolayca kontrol edebilir. Her şeyden önce, eklentinizin zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve çıkarmanız gerekir. Bu noktadan itibaren, bir FTP istemcisini kullanarak wp barındırma sunucunuza eklentiyi yüklemeniz gerekebilir. Wp barındırma sağlayıcınız web siteniz için bir FTP yöneticisi sağlayabilir. FTP yöneticisine girdikten sonra, sunucunuzun path / wp-content / plugins / dizinine ekleyebilirsiniz.

November 24, 2017
Semalt: WordPress Plugin Nasıl Kurulur Yeni Başlayanlar İçin Bir Kılavuz
Reply